Go to Top

TOYOTA CARTER GDAŃSK

Samoobsługowa Stacja Naprawy Rowerów IBOMBO PRS-LV2 stanęła Przy niezwykle popularnej ścieżce rowerowej, wiodącej wzdłuż ulicy Grunwaldzkiej w Gdańsku. Bezpłatne stanowisko serwisowe zafundowała trójmiejskim rowerzystom, firma Toyota Carter Gdańsk.

– Stacja to wyjście naprzeciw potrzebie. Wielu rowerzystów przychodziło bowiem do nas, prosząc o wypożyczenie kompresora i narzędzi. Drobnych napraw dokonywali na naszym parkingu i dalej kontynuowali jazdę – mówi Maja Lesińska z Toyota Carter Gdańsk.

Po konsultacjach z firmą montującą samoobsługowe serwisy, okazało się, że Carter to pierwszy polski dealer samochodów, który w ten sposób postanowił pomóc rowerzystom.
– To miłe, ale zaskakujące, ponieważ wiele salonów, dysponuje rozległymi terenami przylegającymi do uczęszczanych ścieżek. Montaż stacji wymaga zaś niewielkiej powierzchni, niezbyt wygórowanej kwoty pieniężnej – mówi Maja Lesińska. – Być może nam pomógł fakt, że wielu klientów, korzysta z roweru, przybywając do nas na przykład na jazdy próbne.

Żółte stanowisko wyposażone zostało w zestaw wysokiej jakości kluczy oraz pompkę. Pierwsi użytkownicy pojawili się tuż po zakończeniu prac montażowych.

Pracownicy Cartera, którzy w dużej części sami korzystają z rowerów, podczas codziennych dojazdów do pracy, mają nadzieję, że podobne rozwiązania pojawią się przy innych serwisach, których w centrach przecież nie brakuje.