support
We suggest switching to the language English
8 lutego 2022

Stacje naprawy rowerów — Jakie narzędzia tam znajdziesz?

Stacje do samodzielnej naprawy rowerów to niezwykle praktyczne rozwiązanie, które umożliwia każdemu możliwość bezpłatnego zreperowania roweru, hulajnogi czy deskorolki. Wszystkie dostępne modele IBOMBO wyposażone przede wszystkim są w ergonomiczną pompkę z manometrem, trudnym do przecięcia wężem kompresorowym oraz uniwersalnym adapterem pasującym do wszystkich rodzajów zaworów. Ponadto w zależności od wybranego modeli stacje wyposażone są w szereg dodatkowych udogodnień w postaci uchwytów, stojaków czy łokciowych dozowników na płyn do dezynfekcji. W ofercie IBOMBO dostępnych jest kilka różnych konfiguracji narzędziowych, które składać mogą się z 6,12 lub nawet 18 elementów.

Jakie narzędzia znajdują się na stacji naprawy rowerów?

Do najbardziej praktycznych narzędzi, które potrzebne są do naprawy lub wymiany znacznej większości elementów konstrukcyjnych rowerów, w zupełności wystarczy zestaw imbusów, klucz nastawny, łyżki do opon oraz płaski lub krzyżowy wkrętak. Konfiguracja tego rodzaju charakterystyczna jest dla podstawowych modeli naszych stacji.

Nasze największe stacje charakteryzują się najwyższej jakości narzędziami oraz ergonomicznym wspornikiem do zawieszania roweru na czas przeprowadzania napraw. Stacje z tej serii są znacznie bardziej praktyczne, ponieważ dzięki dodatkowym zestawom kluczy płaskich i nasadowych bez trudu naprawić można także hulajnogi czy deskorolki. Uniwersalne narzędzia do naprawy roweru przydają się w wielu sytuacjach, dzięki linkom ze stali nierdzewnej w gumowej otulinie są one dobrze zabezpieczone przed złodziejami czy wandalami. Ponadto wyposażyć je można także w moduł do ładowania rowerów elektrycznych czy pneumatyczny uchwyt do deskorolki.

Jak naprawić rower na stacji samoobsługowej?

Większość napraw i korekt w rowerze nie należy do najtrudniejszych zadań, zaś dzięki pomocy odpowiednich narzędzi nie wymaga ona użycia większej siły. W przypadku jakichkolwiek trudności lub wątpliwości można skorzystać z kodu QR, który automatycznie przekieruje użytkownika do strony zawierającej szczegółowe instrukcje. Filmy instruktażowe podpowiadające jakie narzędzia do naprawy roweru mogą być potrzebne w danej sytuacji, są doskonałym rozwiązaniem dla mniej technicznych osób, które nie miały do tej pory styczności z podstawowymi kluczami.

Czy narzędzia w samoobsługowych stacjach naprawy rowerów są dobrze zabezpieczone?

Wszystkie dostępne na stacjach IBOMBO narzędzia zabezpieczone są przed kradzieżą przy pomocy wytrzymałych linek ze stali nierdzewnej, które dzięki gumowej otulinie nie tworzą warkoczy i łatwo z nich skorzystać. Dodatkową zaletą takiego rozwiązania jest także ochrona przed nieumyślnym zarysowaniem lakieru lub skaleczeniem. Wszystkie stacje zabezpieczone są ponadto przy pomocy nietypowych śrub serwisowych, dzięki czemu nie da się ich zdemontować bez odpowiednich bitów. IBOMBO zapewnia też stały dostęp do części zamiennych, dzięki czemu stacja nie traci swojej funkcjonalności w sytuacji uszkodzenia lub zużycia eksploatacyjnego narzędzi.

Gdzie znaleźć można samoobsługowe stacje naprawy rowerów IBOMBO?

Stacje naprawy rowerów tego rodzaju znaleźć można już w kilkudziesięciu różnych krajach na terenie całego świata. Możliwość personalizacji kolorystyki, umieszczenia własnej grafiki i wykorzystania dostępnej na stacjach powierzchni reklamowej to idealne rozwiązanie dla wielu przedsiębiorców. Z tego właśnie powodu nasze stacje najczęściej znaleźć można w okolicach szkół, kampusów, galerii handlowych, stacji kolejowych, obiektów biurowych, ośrodków rekreacyjno-wypoczynkowych, siłowni, serwisów, szpitali, kościołów i ścieżek rowerowych. Narzędzia w samoobsługowych stacjach naprawy rowerów mogą się różnić w zależności od lokalizacji, ale w praktyce nawet w najprostszym wariancie wystarczą one do przeprowadzenia większości napraw. Klucz nastawny jest jednym z najbardziej uniwersalnych narzędzi, ponieważ świetnie zastępuje on tradycyjne płaskie klucze.

Wymiana dętki – Jakie narzędzia do naprawy roweru mogą się przydać?

Większość rowerzystów bez trudu poradzi sobie z pewnością z napompowaniem opon przy pomocy dostępnej na stacjach pompki, jednak w przypadku wykrycia nieszczelności opony lub dętki nie ma to większego sensu. Bez odpowiedniego ciśnienia dalsza jazda jest niewskazana, ponieważ o wiele łatwiej można uszkodzić wtedy konstrukcję koła. Proces wymiany dętki jest znacznie łatwiejszy jeśli można posłużyć się uniwersalnymi łyżkami do opon, które znajdziesz w stacji naprawczej. Usunięcie starej dętki staje się możliwe dopiero po zmniejszeniu ciśnienia powietrza w kołach, które należy delikatnie podważyć łyżką. Kupując nową dętkę, warto upewnić się, czy pasuje ona do danego rodzaju oraz rozmiaru opon. Dostępne na rynku rozwiązania charakteryzować mogą się także wentylami typu Presta (zwane również typem francuskim), tradycyjnym rowerowym zaworem Dunlopa lub znanym z opon samochodowych Schraderem.

IBOMBO INSTAGRAM IBOMBO INSTAGRAM