support
We suggest switching to the language English
23 marca 2022

Stacje naprawy rowerów – Rodzaje i funkcje stacji rowerowych

Niedziałający hamulec, zerwany łańcuch, a może brak powietrza w oponie? Awarii i problemów z jednośladem, które mogą spotkać rowerzystę, jest wiele. W takim przypadku nie ma potrzeby kończenia wycieczki – wystarczy znaleźć stację naprawy rowerów, aby szybko poradzić sobie z kłopotem. Liczba tego rodzaju miejsc na mapie Polski regularnie się zwiększa, więc znalezienie nowoczesnej, funkcjonalnej stacji nie sprawia wiele kłopotu. Z tego artykułu dowiesz się, jakie są rodzaje i funkcje stacji naprawy rowerów.

Jakie są rodzaje stacji naprawy rowerów?

Jeśli awaria jednośladu zaskoczy Cię w trasie, możesz skorzystać ze stacji naprawy rowerów. Do wyboru masz punkty serwisowe świadczące usługi naprawcze. Zaletą tego rozwiązania jest z pewnością fachowe naprawienie roweru, jednakże wad wydaje się być więcej. Przede wszystkim więc stacje te są otwarte przez kilka godzin dziennie i zazwyczaj tylko w dni robocze, ewentualnie dodatkowo w sobotę. Jeśli zatem problem z jednośladem przydarzy Ci się na niedzielnej wycieczce, to nie masz co liczyć na skorzystanie z usług takiego serwisu. Wybierając to rozwiązanie, musisz się też liczyć z kosztami, które bywają wysokie.

Alternatywą dla tego rodzaju warsztatów są stacje samodzielnej naprawy rowerów. To specjalne miejsca wyposażone w specjalistyczne narzędzia, które pozwolą Ci samemu usunąć awarię. Nowoczesne stacje znajdują się w przeróżnych miejscach w Polsce i poza granicami kraju. Zazwyczaj umiejscowione są na parkingach rowerowych, drogach dla rowerów, w obiektach biurowych i handlowo-usługowych, na kampusach uniwersyteckich, stacjach metra, w zakładach pracy, w pobliżu restauracji, kawiarni, hoteli oraz w wielu innych lokalizacjach. Tak rozbudowana mapa rozmieszczenia stacji rowerowych sprawia, że bez trudu znajdziesz wspomniany obiekt znajdujący się najbliżej Twojego miejsca położenia.

Funkcje stacji naprawy rowerów

Pomimo niepozornego wyglądu stacje naprawy rowerów to bardzo funkcjonalne miejsca wyposażone w mnóstwo narzędzi służących do usunięcia usterek w jednośladzie. Dzięki bogatemu wyposażeniu obiekty te umożliwiają podstawowe naprawy każdemu rowerzyście.

Najbardziej zaawansowane stacje naprawy rowerów są wyposażone w kilkanaście praktycznych narzędzi. Na przykład, w modelu IBOMBO PRS-LV2 znajdziesz aż 18 funkcji i narzędzi. Sprzęt jest wyposażony m.in. w dwa klucze płaskie, klucz nastawny, zestaw kluczy TORX z krętlikiem, trzy łyżki do opon i klucze nasadowe do deskorolki. Ponadto w tym modelu mieszczą się również stacjonarna ręczna pompka ze stali kwasoodpornej, nierdzewne nakrętki antykradzieżowe, aluminiowe ramki OWZ i pneumatyczny uchwyt do deskorolki. Rozbudowane wyposażenie uzupełniają: dozownik łokciowy do płynów dezynfekujących, moduł do ładowania rowerów E-BIKE oraz mały i duży stojak pomocniczy. Tak wiele narzędzi znajdujących się w stacji IBOMBO pozwoli rowerzyście na szybkie uporanie się z wyregulowaniem kierownicy, naprawą hamulca lub zerwanego łańcucha, dokręceniem siodełka czy napompowaniem opony.

IBOMBO INSTAGRAM IBOMBO INSTAGRAM