support
We suggest switching to the language English
4 maja 2022

Stacje rowerowe – gdzie warto je montować?

Im więcej rowerów porusza się po miastach, tym większe pojawia się zapotrzebowanie na usługi związane z utrzymaniem jednośladów w dobrej kondycji. Uszkodzenia w trasie potrafią same w sobie być nieprzyjemne, a jeśli nie ma dostępu do pomocy, to cała podróż staje się po prostu przykrym wydarzeniem. Dlatego stacja naprawy rowerów powinna znaleźć się w strategicznych miejscach.
O jakich lokalizacjach mowa? Zastanowimy się nad tym w dzisiejszym wpisie.

Oczywisty wybór, czyli ścieżki rowerowe

Trudno o lepsze miejsce na montaż ze względu na jego charakter. To właśnie tutaj można znaleźć najwięcej rowerów, a w konsekwencji tutaj też najczęściej dochodzi do usterek. Pozostawienie ścieżki rowerowej bez miejskiej stacji rowerowej jest po prostu błędem. Rowerzyści mają prawo czuć się bezpiecznie podczas jazdy. Dlatego gdy wydarzy się niespodziewana awaria, powinni mieć dostęp do profesjonalnych narzędzi. A te gwarantuje pobliska samoobsługowa stacja naprawy rowerów. Wystarczy jedna na odcinek, aby zapewnić komfort podróżowania oraz poczucie bezpieczeństwa.

Miejsca publiczne z samoobsługową stacją naprawy rowerów

Bardzo dobrym pomysłem jest ulokowanie stacji w ważnych punktach miasta. O jakich miejscach mowa? Przede wszystkim takich, które są codziennie odwiedzane przez wielu ludzi. To przede wszystkim centra handlowe, sklepy wielkopowierzchniowe, budynki biurowe oraz inne zakłady pracy. Znajdująca się tam stacja naprawy rowerów ułatwia podjęcie decyzji o dojeździe jednośladem zamiast samochodem.
W końcu nie muszą się martwić, że przez prostą usterkę nie dotrą do pracy na czas albo nie zawiozą w plecaku zakupów do domu. Ciekawym rozwiązaniem są też stacje przy urzędach publicznych i innych instytucjach, takich jak szkoły, uniwersytety, biblioteki, a nawet przychodnie czy szpitale.

Stacja naprawy rowerów przed centrum handlowym w Niemczech.

Mniej oczywiste miejsca na stację naprawy rowerów

Czy można poszerzyć liczbę miejsc ze stacjami rowerowymi? Bez problemu! Zajmują one niewiele przestrzeni, a stanowią czystą wartość dodaną. Wystarczy wyobrazić sobie sytuację, w której rowerzysta woli wybrać konkurencyjną kawiarnię właśnie ze względu na dostęp do samoobsługowej stacji naprawy rowerów. To samo dotyczy wszystkich innych miejsc rekreacji oraz wypoczynku, np. basenów lub restauracji. Niewielka inwestycja zwiększy atrakcyjność danego obiektu w oczach wielu ludzi.

Punkt naprawy przyda się także na stacji paliw. W końcu rowery są pełnoprawnymi uczestnikami ruchu. Na stacji benzynowej jest wystarczająco dużo miejsca, aby rowerzysta mógł skorzystać z profesjonalnej pomocy. Poza tym samoobsługowa stacja naprawy rowerów doskonale sprawdzi się na każdym osiedlu mieszkaniowym. W efekcie miłośnicy dwóch kółek zawsze mają pod ręką niezbędne do napraw narzędzia, niezależnie od punktu podróży, w którym się znajdują.

Dwie stacje naprawy rowerów na stacji benzynowej w Niemczech (Berlin).

Najciekawsze lokalizacje samoobsługowych stacji napraw rowerów

Kościoły? Obiekty wojskowe? Domy opieki? Zabytki? To tylko niektóre przykłady nietypowych miejsc, obok których realnie znalazły się stacje rowerowe. W końcu tam też uczęszczają ludzie, a w wielu przypadkach rowery są znacznie lepszym środkiem transportu od samochodów. Warto przy okazji dodać, że stacje IBOMBO zamontowano również na jednej z najwyższych przełęczy świata, czyli Khardung La w Himalajach (5364 m n.p.m), a nawet w miasteczku Manang w Nepalu (3540 m n.p.m).

Stacja naprawy rowerów IBOMBO PRS-sV1 na Saharze (Maroko).

Miejskie stacje rowerowe w całej Europie

Tego typu rozwiązanie cieszy się coraz większym zainteresowaniem na całym świecie. Szczególnie dobrze sprawdziło się jednak w Europie. To właśnie na naszym kontynencie stacja naprawy rowerów zyskała szczególną popularność dzięki wysiłkom ludzi związanych z marką IBOMBO, a także owocnej współpracy z europejskimi samorządami.

Można więc z dużą dozą prawdopodobieństwa założyć, że stacje będą pojawiać się coraz częściej w licznych miejscach. Jak widać, nadają się do montażu praktycznie wszędzie. W takim razie nic nie stoi na przeszkodzie, aby miejskie stacje rowerowe opanowywały kolejne ścieżki rowerowe, centra handlowe, a nawet pustynie!

 

IBOMBO INSTAGRAM IBOMBO INSTAGRAM