support
We suggest switching to the language English
21 października 2021

IBOMBO kolejny raz w Afryce!

Ten projekt został zrealizowany przez naszego czeskiego dystrybutora Cyklohub oraz Kola pro Afriku, a także Ambasadę Czeską w Waszyngtonie. Kola pro Afriku – Czeskie Rowery dla Szkół Gambijskich to organizacja charytatywna, która ma swoją bazę w Czechach, w mieście Ostrawa – prowadzi ją Roman Posolda.

Organizacja od 9 lat pomaga uczniom w Gambii w ich drodze do edukacji. Do Gambii trafiło już blisko 8000 czeskich rowerów, które nie były już potrzebne ich właścicielom. Uczniowie, dzięki rowerom nie muszą codziennie chodzić wiele kilometrów na piechotę do swoich szkół. Czesi oprócz tego, że przekazują za darmo rowery gambijskim uczniom, dzielą się też wiedzą na temat ich konserwacji, udostępniają narzędzia rowerowe szkołom, a także starają się, by każda obdarowana szkoła miała przeszkolonego mechanika rowerowego.

Załączamy zdjęcia, z których wynika, że nasze stacje sprawiły wiele radości, ale także sporo zabawy przy transporcie i montażu. Dzieci przy pomocy naszych stacji zmontowały własne rowery, a później zostały przeszkolone jak o nie dbać.

https://www.facebook.com/proafriku
IBOMBO INSTAGRAM IBOMBO INSTAGRAM