support
We suggest switching to the language English
20 sierpnia 2015

IBOMBO partnerem 150cm.pl

Przyłączyliśmy się do akcji społecznej 150cm.pl – na początek finansując kilkaset naklejek promocyjnych. Celem akcji jest poprawa bezpieczeństwa na polskich drogach, zwiększenie komfortu rowerzystów oraz uświadomienie kierowców jak ważna jest odległość od wyprzedzanych rowerzystów. Naklejki promujące akcję wykonane są na trwałej, elastycznej folii, która umożliwia naklejenie ich na samochody, sakwy rowerowe itd.

Niedostateczna ilości tras rowerowych sprawia, że rowerzyści zmuszeni są poruszać się drogami publicznymi. Dzielenie z samochodami przestrzeni użytkowej drogi, prowadzi często do niebezpieczeństw, wynikających w głównej mierze z braku zachowania ostrożności przez kierowców.

Nieprawidłowe wyprzedzanie przez kierującego pojazdem mechanicznym jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych, w których ofiarami są rowerzyści. Tylko z tego powodu w ostatnim roku policja odnotowała 449 rannych oraz 93 ofiary śmiertelne wśród rowerzystów.

Rower to nie tylko zdrowy, lecz także ekonomiczny środek transportu, który nie szkodzi środowisku – mówi Piotr Łuczyński ze Stowarzyszenia Zdrowy-Rower.pl, koordynator ogólnopolskiej akcji społecznej „Teraz Rower” – Chcemy promować kulturę rowerową, motywując wszystkich do częstszej jazdy na rowerze, a więc poruszania się nim codziennie w drodze na uczelnię, do pracy czy do szkoły bez obawy
o swoje bezpieczeństwo – dodaje.

Akcja „150 cm” dla rowerzysty to kampania edukacyjna, mająca pokazać jak ważna jest odległość samochodu od wyprzedzanego roweru. Celem inicjatywy jest poprawa bezpieczeństwa na drogach oraz  zwiększenie komfortu rowerzystów. Organizatorzy kierują swoje działania w szczególności do kierowców samochodów, którym chcą uświadomić jak ważne jest zachowanie ostrożności.

Więcej o akcji i miejscach w których dostępne są naklejki akcji na stronie internetowej: http://www.150cm.pl oraz  http://www.terazrower.pl.

IBOMBO INSTAGRAM IBOMBO INSTAGRAM