Go to Top

Indyjska Armia przejmuje IBOMBO!

Stacja Naprawy Rowerów IBOMBO PRS-sV1 znalazła się na jednej z najwyższych przejezdnych przełęczy świata. Koordynacją przedsięwzięcia zajęli się polscy ekstremalni podróżnicy rowerowi z Krakowa – United Cyclists.

Przełęcz Khardung La (5364 m n.p.m.) znajduje się w północnych Indiach w stanie Kaszmir (Himalaje Wysokie). To strategicznie ważne miejsce jest kontrolowane przez indyjskie wojsko.

1-IMG_3680

1-IMG_3737

Przyciąga ono rzesze turystów, którzy chcą się znaleźć choć przez chwilę w tym magicznym miejscu.
Tam spełniają się też marzenia rowerzystów, research papers for sale którzy chcą zmierzyć się nie tylko z 37 km ekstremalnym podjazdem ale sami ze sobą – bo jak pisze Jacek na fanpagu United Cyclists:

Tylko wtedy wystarczy ci siły aby z uśmiechem na ustach wjechać na Khardung La i ukończyć cała trasę, tą drogę trzeba pokonać głową a nie nogami…

1-IMG_3761

Stacja IBOMBO została zamontowana do głazu pod czujnym okiem wojskowych. Będzie służyła rowerowym śmiałkom z całego świata – nie ma wyżej położonego miejsca na naszym globie, gdzie stacja mogłaby służyć rowerzystom/motocyklistom.

1-IMG_3629

Zamieszania było z nią co niemiara, okazało się że potrzebujemy milion pozwoleń, od Policji, od wywiadu i na końcu od indyjskiego wojska (…) Przekonałem lokalnego szefa urzędu bezpieczeństwa narodowego, że stacja to nie detonator ani urządzenie do nasłuchu
i że nie jestem pakistańskim ani chińskim szpiegiem. I jak by tego wszystkiego było mało w momencie kiedy już wydawało się że wszystko jest zapięte na ostatni guzik i możemy wiercić, nasz generator stwierdził że jest dla niego za mało powietrza (…) – relacja koordynatora Jacka Lisieckiego (UC). 

1-IMG_3640

1-IMG_3648
1-IMG_3675

1-IMG_3693

1-IMG_3708

1-IMG_3728
Cały nasz zespół niecierpliwie czekał czy całe arcytrudne przedsięwzięcie zakończy się kolejnym sukcesem. Wydawało się, że piętrzące się trudności będą nie do pokonania, ale United Cyclists potwierdził, że nie ma dla niego wyzwania, któremu nie sprosta. Pozostaje chyba już tylko kosmos ;)


Wyświetl większą mapę

* Film F1 Red Bull na Khardung La (film IBOMBO już niedługo):

, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,