Go to Top

Prezydent Gdańska wręcza IBOMBO!

Kampania „Rowerowy Maj” miała pokazać potencjał komunikacji rowerowej w Gdańsku i pokazała go bardzo wyraźnie. Mimo nie zawsze sprzyjającej pogody, liczba zaparkowanych przed szkołami jednośladów biła wszelkie rekordy. W zwycięskiej Szkole Podstawowej nr 62 na gdańskim Krakowcu, aż 53% uczniów dojeżdżało na zajęcia rowerami! Wśród wszystkich zgłoszonych szkół wskaźnik ten wyniósł średnio 39%. To więcej, niż w Kopenhadze i Amsterdamie. Dzisiaj odbyło się wręczenie nagród. Aby dać dobry przykład dzieciom, Prezydent Paweł Adamowicz na uroczystość przyjechał na rowerze.
Uczniowie biorący udział w akcji otrzymali dzwonki i liczniki rowerowe, najlepsza klasa dostała bon na wyjście do kręgielni a szkoła otrzymała „puchar” w postaci samoobsługowej naprawczej stacji rowerowej. Nagrody wręczał Prezydent Miasta Gdańska oraz Dyrektor Marzanna Rydlewska.

Fot. Piotr Połoczanski  www.photolife.pl  www.facebook.com/poloczanski

Głównym celem kampanii „Rowerowy Maj” była promocja komunikacji rowerowej poprzez zabawę. Zasady były bardzo proste. Każdy uczeń, który przyjechał do szkoły rowerem, otrzymywał dwie naklejki. Jedną z nich przyklejał do indywidualnej książeczki rowerowej, a drugą na szkolny plakat „Rowerowego Maja” w miejscu przeznaczonym dla jego klasy. Gwarantowało to dobrą zabawę i zdrową rywalizację, a na najbardziej aktywnych uczniów, klasy i szkoły czekały atrakcyjne nagrody.

Fot. Piotr Połoczanski  www.photolife.pl  www.facebook.com/poloczanski

Entuzjazm dzieci do kampanii udzielił się również nauczycielom i rodzicom, którzy z chęcią towarzyszyli najmłodszym rowerzystom w drodze do szkoły. W dniach 12-23 maja ponad 1700 dzieci i nauczycieli zdecydowało się korzystać z rowerów w drodze do szkół. 450 z nich nie opuściło nawet jednego dnia w miesiącu, choć aura nie zawsze była sprzyjająca. 

Źródło: www.gdansk.pl Foto: Piotr Połoczański

, , , , , , , , , , , , , , , , , , ,