support
We suggest switching to the language English
25 marca 2014

Pierwsza uczelnia z IBOMBO!

W piątek 21 marca dwie stacje serwisowe IBOMBO stanęły na terenie Politechniki Gdańskiej. Jest to pierwsza uczelnia wyższa w Polsce z takim udogodnieniem. Jedna ze stacji serwisowych stanęła przy parkingu rowerowym przed gmachem głównym PG. Druga przed nowym gmachem ETI. Z urządzeń będą mogli korzystać nie tylko studenci. „Miniwarsztaty dla dwóch kółek zostały ufundowane przez uczelnię, stoją na terenie kampusu, natomiast idea jest taka, żeby korzystali z tego nie tylko studenci, ale wszyscy rowerzyści” – powiedział dr Sławomir Ledwoń.

Stacja to m.in. efekt działalności studentów – rowerzystów Rowerem na PG. Zespół ma za zadanie wprowadzać szereg udogodnień dla studentów i pracowników Politechniki Gdańskiej. We wszystkich nowych projektach związanych z rozwojem infrastruktury uczelni uwzględniane są potrzeby „braci rowerowej”.

Jak zapewnia zastępca kanclerza ds. zasobów technicznych – Piotr Iwańczak, stacje to nie jedyne rozwiązanie z uwzględnieniem potrzeb rowerzystów. „W pierwszy dzień wiosny oddamy do użytku rowerzystów dwie stacje serwisowe, które są absolutnie pionierskim działaniem jeśli chodzi o uczelnie wyższe w Polsce. W tym dniu rusza również konkurs architektoniczny na zagospodarowanie terenu przed Gmachem Głównym. To ogromny obszar, obejmujący blisko połowę kampusu, ciągnący się od ul. Siedlickiej aż po Park Akademicki. W założeniach konkursu teren ten ma stać się nie tylko reprezentacyjną przestrzenią publiczną uczelni, ale i miejscem przyjaznym, także dla rowerzystów. W warunkach konkursu kładziemy nacisk na właściwe zaprojektowanie komunikacji rowerowej i parkingów dla rowerów, a także ograniczenie ruchu samochodowego. Za rok o tej samej porze roboty budowlane będą już w toku” – zapewnia.

IBOMBO INSTAGRAM IBOMBO INSTAGRAM