support
We suggest switching to the language English
13 czerwca 2014

Prezydent Gdańska wręcza IBOMBO!

Kampania „Rowerowy Maj” miała pokazać potencjał komunikacji rowerowej w Gdańsku i pokazała go bardzo wyraźnie. Mimo nie zawsze sprzyjającej pogody, liczba zaparkowanych przed szkołami jednośladów biła wszelkie rekordy. W zwycięskiej Szkole Podstawowej nr 62 na gdańskim Krakowcu, aż 53% uczniów dojeżdżało na zajęcia rowerami! Wśród wszystkich zgłoszonych szkół wskaźnik ten wyniósł średnio 39%. To więcej, niż w Kopenhadze i Amsterdamie. Dzisiaj odbyło się wręczenie nagród. Aby dać dobry przykład dzieciom, Prezydent Paweł Adamowicz na uroczystość przyjechał na rowerze.

Uczniowie biorący udział w akcji otrzymali dzwonki i liczniki rowerowe, najlepsza klasa dostała bon na wyjście do kręgielni a szkoła otrzymała „puchar” w postaci samoobsługowej naprawczej stacji rowerowej. Nagrody wręczał Prezydent Miasta Gdańska oraz Dyrektor Marzanna Rydlewska.

Głównym celem kampanii „Rowerowy Maj” była promocja komunikacji rowerowej poprzez zabawę. Zasady były bardzo proste. Każdy uczeń, który przyjechał do szkoły rowerem, otrzymywał dwie naklejki. Jedną z nich przyklejał do indywidualnej książeczki rowerowej, a drugą na szkolny plakat „Rowerowego Maja” w miejscu przeznaczonym dla jego klasy. Gwarantowało to dobrą zabawę i zdrową rywalizację, a na najbardziej aktywnych uczniów, klasy i szkoły czekały atrakcyjne nagrody.

Entuzjazm dzieci do kampanii udzielił się również nauczycielom i rodzicom, którzy z chęcią towarzyszyli najmłodszym rowerzystom w drodze do szkoły. W dniach 12-23 maja ponad 1700 dzieci i nauczycieli zdecydowało się korzystać z rowerów w drodze do szkół. 450 z nich nie opuściło nawet jednego dnia w miesiącu, choć aura nie zawsze była sprzyjająca.

Źródło: www.gdansk.pl Foto: Piotr Połoczański

IBOMBO INSTAGRAM IBOMBO INSTAGRAM