support
25 maja 2015

Wyborowa „stawia” IBOMBO!

W czwartek 22 maja w Warszawie i Zielonej Górze firma Pernod Ricard (producent m.in. Wyborowa, Absolut, Club Havana) zorganizowała akcję „Piłem – nie jadę” z udziałem przeszło 400 pracowników. W stolicy odbyła się impreza z  udziałem ponad 250 pracowników firmy, gdzie zaprezentowano stacje IBOMBO, które w ciągu dwóch tygodni pojawią się w przestrzeni publicznej – w liczbie 10 sztuk. Następnie uczestnicy imprezy odbyli przejażdżkę na rowerach, by na końcu puścić balony wypełnione helem ku niebu.

W Zielonej Górze przy rondzie im. Nauczycieli Tajnego Nauczania nastąpiło przekazanie „stacji rowerowej” zawierającej narzędzia przydatne dla każdego rowerzysty. Na jednośladzie pojawił się także prezydent Zielonej Góry Janusz Kubicki. Zanim jednak stacja została przekazana – już okazała się niezbędna. Rowerzyści, którzy na czele z prezydentem Januszem Kubickim wystartowali sprzed budynku firmy Wyborowej (ul. Jedności) poczuli, że coś z ich rowerami nie jest tak. Widząc stację dopompowywali koła, coś dokręcili…

Przekazuję sprzęt do obsługi roweru dla zielonogórzan, by wspierali akcję „Piłem nie jadę” – mówił Prezes Zarządu GM Wyborowa Stephane Longvet. – Na terenie Zielonej Góry zamontowaliśmy jeszcze dwie podobne stacje przy rondzie PCK i przy Centrum Rekreacyjno-Sportowym przy ulicy Sulechowskiej – dodał z radością.

– Bardzo się cieszymy, że firma Wyborowa nie tylko wspiera miasto tworząc nowe miejsca pracy, ale również poprzez stacje dla rowerzystów. Każdy kto będzie miał problem, będzie mógł coś naprawić. Stacje mają też promować pewną rzecz, z którą niektórzy mają problem – „Piłeś – nie jedź”. Cieszę się custom essays, że firma która produkuje alkohol, dba o to aby spożywać alkohol odpowiedzialnie. Dziękuję firmie Wyborowa za wspaniałą akcję! – mówił Janusz Kubicki Prezydent Zielonej Góry.

W wydarzeniu uczestniczył także prezes stowarzyszenia „Rowerem Do Przodu” Robert Górski, który podkreślał, że cieszy się, iż w Zielonej Górze uruchomiono nieodpłatne punkty serwisowe z myślą o cyklistach:

– Wspaniała inicjatywa! Bardzo się cieszymy, że Wyborowa jeden z największych pracodawców w Zielonej Górze, zasponsorował pierwsze stacje naprawcze. Mam nadzieje, że przy budowie kolejnych dróg dla rowerów, miasto same będzie stawiało takie punkty serwisowe. Bo to jest wspaniała rzecz, można dopompować sobie koła, wyregulować hamulce, przerzutki, siodełko obniżyć. Wszystko można zrobić samemu. Obsługa jest banalnie prosta, jest też instrukcja obsługi, gdyby ktoś miał kłopoty. Myślę, że bez problemu z obsługą każdy sobie poradzi. 

Następnie peleton 150 rowerzystów, pracowników GM Wyborowa i członków stowarzyszenia „Rowerem do przodu”, jadący w kierunku Skansenu w Ochli po ścieżkach rowerowych i ulicach miasta. Patrole: rowerowy i motocyklowy, a także samochód policyjny, zabezpieczały trasę przejazdu rowerzystów.

IBOMBO INSTAGRAM IBOMBO INSTAGRAM